Oto, najświeższe wiadomości dotyczące karmienia piersią:

 

Najnowsze badania wykazały, że karmienie piersią ma ważny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka oraz zdrowie jego matki, zarówno teraz jak i w przyszłości. Ba, jest nawet korzystne dla środowiska!

Badania wykazały, że karmienie piersią działa najlepiej wtedy, gdy dziecko karmione jest w odpowiedzi na sygnalizowany przez nie głód, a nie według harmonogramu. Na początku oznacza to karmienie naprawdę często. Na szczęście dziecka nie da się przekarmić [piersią].

 

Ból sutków nie jest czymś normalnym przy karmieniu piersią, to sygnał, że coś jest nie tak. Ekspert powinien pomóc i pokazać matce jak karmić dziecko, by nie odczuwała dyskomfortu.

Większość medycznych ekspertów, w tym the American Academy of Pediatrics [Amerykańska Akademia Pediatrii] i WHO [Światowa Organizacja Zdrowia], zaleca wyłączne karmienie piersią dziecka – bez dokarmiania formułą* czy pokarmami stałymi – przez sześć miesięcy lub dłużej i zaleca kontynuowanie karmienia piersią, stopniowo uzupełnianego o pokarmy stałe – nawet dwa lata lub więcej.

Wiele z tych zaleceń może różnić się od tego, czego uczono Cię, kiedy miałaś własne dzieci.

Ale zgadnij co się nie zmieniło?

Młode matki nadal potrzebują dużo pomocy, wsparcia i miłości od kochających członków rodziny, którzy ugotują obiad  albo wrzucą bieliznę do prania. Kiedy będą uczyły się karmienia piersią i macierzyństwa, powinny być otoczone cierpliwymi ludźmi.
Natomiast dzieci nadal potrzebują czuć się kochanymi przez dziadków. Twoja praktyczna pomoc i wsparcie są inwestycją na wagę w złota w przyszłość wnuka i w Wasze wspólne życie.

 

Tłumaczenie własne z rozdziału 20 (strona a3) „The Womanly Art of Brestfeeding)

kpmb

Blog rodzicielstworadosci.com nie ma poprawiać humoru, ma skłonić do refleksji. Opierając się na badaniach naukowych i doświadczeniach własnych może wskazać Ci alternatywną drogę do szczęścia…

 

Może zainteresuję Cię też:

8 wskazówek dotyczących karmienia piersią (LLL)

Czy rodzimy się egoistami? Czyli jak zepsuć dziecko cz. I

Cięcie dla cesarzy czyli zdumiewająca historia cesarki cz.I

5 sposobów na łożysko czyli masz babo placek

Dlaczego poczekać z pierwszą kąpielą noworodka?

Zanim pozwolisz pobrać krew pępowinową

Jak wyczytać osobowość z budowy ciała? Czyli rzecz o „morfach”

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmailby feather